May 04, 2015

The AffairJeden z tych seriali, na które warto czekać. Fabuła reklamowana jako "mężczyzna po przejściach spotyka kobietę z  przeszłością". Ale niech was to hasło nie zwiedzie, bo jest mylne. 
Noah, główny bohater (pamiętany z "The Wire" Dominic West), nie ma za sobą żadnych ciekawych przejść, wiedzie nudne życie spełnionego męża i ojca. W jego obrazku nie brakuje ani jednego kawałka układanki, wszystkie jest równe i ładne. I nudne. W czasie rodzinnego wyjazdu wakacyjnego spotyka Alison, która próbuje ukryć przed światem swoją mroczną stronę, choć ma ją wypisaną na twarzy. Jest niezwykle interesująca.
To świetny dramat psychologiczny, bohaterowie balansują na krawędzi swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa swoich rodzin. I po cienkiej linie zmierzają ku sobie. Mimo wszystko. Ale nie to jest najciekawsze. W końcu znamy takie historie. Najbardziej frapująca jest narracja "The Affair". Każdy odcinek jest rozbity na dwie części - w pierwszej poznajemy wersję wydarzeń według Noah, w drugiej według Alison. I zgadnijcie co! One nie są takie same, miejscami nawet całkiem rozbieżne. Oto jakie sztuczki płata nam nasza pamięć albo raczej chęć zapamiętania tego, co dla nas akurat wygodne.
Polecam gorąco!

No comments:

Post a Comment

Copyright © 2016 Brulion kulturalny , Blogger